Mapy w Internecie od kuchni

Na Krakowskim Dniu GIS geografowie, geodeci i leśnicy pokażą tajniki tworzenia i wykorzystywania map cyfrowych.

Po mapę sięgamy wyjeżdżając na wakacje, idąc w góry, czy też przeglądając ogłoszenia mieszkaniowe. Do niedawna była to najczęściej mapa papierowa. Od pewnego czasu jest to raczej komputer lub odbiornik GPS. Nowoczesne technologie geoinformatyczne ułatwiają nam życie, ale czy zdajemy sobie sprawę, jak na co dzień wykorzystują je naukowcy i świat biznesu? Będziemy się mogli o tym dowiedzieć podczas Krakowskiego Dnia GIS (ang. GIS – Geographic Information System lub Science), organizowanego 18 listopada, wspólnie przez UJ, AGH oraz UR.

– Naszym celem jest przybliżenie zagadnień związanych z dynamicznie rozwijającą się branżą, jaką niewątpliwie jest GIS, zarówno studentom krakowskich uczelni, jak i uczniom małopolskich szkół – mówi dr hab. Jacek Kozak z Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, główny organizator tegorocznych obchodów.

Na uczestników, oprócz wykładów naukowców i przedstawicieli biznesu, czekać będą też zajęcia praktyczne oraz specjalny program popularnonaukowy, gdzie o swoich badaniach opowiedzą zaproszeni goście.

– Chcemy, aby Krakowski Dzień GIS zbliżał nie tylko środowiska naukowe i biznesowe, lecz by pokazał, czym zajmują się geografowie, geodeci, czy leśnicy, tak by zainteresowało to również naszych przyszłych studentów – dodaje Jacek Kozak.

Obchody odbędą się 18 listopada na III Kampusie UJ przy ul. Gronostajowej 7. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej imprezy http://www.gis.geo.uj.edu.pl/gisday2009.

Dominik Kaim

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: